Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları Birimi (ECHO) tarafından fonlanan ve Save the Children (Çocuklara Sahip Çık) ile ortaklaşa yürütülen “Ankara’da Mülteci Çocuk, Genç ve Yetişkinlerin Koruma İhtiyaçlarının Karşılanması ve İyilik Hallerinin Güçlendirilmesi” projesi kapsamında "Renklerin büyülü dünyasında farklılıklara saygı, çocuk hakları, özgürlük, tolerans ve akran zorbalığı gibi temaların kara kalem, pastel, kolaj gibi farklı resim teknikleri kullanılarak işlendiği çocuklara yönelik resim etkinliğimiz tüm neşesiyle devam ediyor.
Haftalık temaya uygun olarak seçilen oyunlar ve hikayeler eşliğinde çocuklar hem keyifli zaman geçiriyor hem de kendilerini sanat aracılığıyla özgürce ifade etmeyi ve hayal güçlerinin sınırsızlığını keşfetmeyi deneyimliyor. Renkler ile bireylerin, renklerin ahenkli kullanımıyla da "barış" kavramının özdeşleştirildiği bu haftaki atölyemizde çocuklar farklı sulu boya teknikleri kullanılarak hayallerindeki barışı resmettiler.
Resim ve benzeri etkinliklerle, çocukların Göç-Der tarafından organize edilecek tematik atölye çalışmalarına ve çocuk meclislerine katılımlarının teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.